Barika vagyok, polgári nevemen Gyöngyi.

Végzettségem szerint ökológiai szemléletű kertészmérnök vagyok, így hát nem csoda, hogy fontosak számomra a természetes alapanyagok. A kézimunka gyerekkorom óta rejtőzködött bennem búvópatakként. Felnőtt koromra ez nagyon előbújt. Keszthely környékére való költözésem óta a keszthelyi Népművészeti Alkotóházba rendszeresen jártam, elvégeztem a női szabó okj-t is.  A kézimunka immáron elfojthatatlan bennem, a családom, a gyerekeim és az alkotás öröme éltetnek, és tesznek engem teljes egésszé. 

Pedagógus barátommal nyári kézműves gyerektáborokat tartunk, ahol nemezelünk, varrunk, és minden nap van mese is.  Mert a Waldorf világával, a Ligetszépe meseterápiás módszer® -rel való megismerkedésem óta tudom, hogy a  gyerekeknek mennyire fontos a mese. Az a tapasztalat, hogy a gyerekek ma sok műanyag játékkal, és nagyon kevés természetes dologgal találkoznak. Ilyen a mese is, egy természetes védőpajzs számukra, mert a mesében egy csomó üzenet van arról, hogyan kell megoldani az életben a bajokat, és hogy mindig van remény a legkisebb királyfinak is győzni. A mese gyógyít. Ahogy a természetes anyagok is. 

Olvassatok sok mesét a gyerekeknek, és adjatok nekik minél több természetes játékot! 

A műanyag néma marad, a gyapjú, a természetes anyagok érintése megpendít valamit a bensőnkben. A természetes anyagok boldogsághormonok termelésére serkentik a szervezetet, fejlesztik a tapintóérzéket, ami - ki gondolná ?! - egyik legfontosabb érzékünk: többek között nagyban befolyásolja az írás- és olvasástanulást! 

Én emellett köteleződtem el. Mert engem a mese (Ligetszépe meseterápiás módszer® ) meggyógyított, és tett olyanná, ami igazán vagyok, és mert engem a gyapjú érintése minden nap gyógyít és boldogít. 

Mesés, gyapjas üdvözlettel, Barika